Ogrody Sensoryczne

Największe w kraju Ogrody Sensoryczne, nazywane również ogrodami zmysłów, cieszą oko różnorodnością pięknych roślin, jak również rozkoszują nasze zmysły owocami z krzewów i drzewek owocowych takich jak: czereśnia, jabłoń, malina, aronia. Szczególną ozdobą ogrodów są pola krokusowe (marzec-kwiecień). W ogrodach można aktywnie spędzić czas ćwicząc na przeróżnych sprzętach (które są także przystosowane dla osób starszych) podziwiając jednocześnie przepiękną panoramę okolicy. Przy dobrej widoczności, z wieży widokowej zobaczyć można słowackie Tatry. Ogrody sensoryczne są szczególnym miejscem dla nowożeńców, którzy mogą tu zasadzić swoje drzewko miłości - symbol szczęścia.

więcej

Ogrody Biblijne

Największe w kraju Ogrody Biblijne to mistrzowskie dzieło ogrodnictwa, które zostało przedstawione w konwencji trzech świątyń: Jerozolimskiej, kościoła św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny i kościoła czasów mesjańskich. To niebywałe miejsce w specyficzny sposób prezentuje obraz biblijnego życia i historię zbawienia. W Muszyńskim Edenie mile widziani są wszyscy, którzy chcieliby przybliżyć sobie dzieje Starego i Nowego Testamentu.

więcej

Ogrody Tematyczne

Ogrody Tagiczne ze stawami rekreacyjnymi, a także posągami i stelami do złudzenia przypominają greckie lub rzymskie ogrody. Odwiedzając to miejsce, można poczuć się niczym antyczny Perseusz wkraczający do pełnego ludzkich posągów ogrodu Meduzy. Na powierzchni ponad 7 ha usytuowane są figur z piaskowca, przedstawiających muzy, bogów greckich, a także pory roku. Duże zainteresowanie budzi rzeźba przedstawiająca jesień, do złudzenia przypominająca Dionizosa - boga wina, dobrej zabawy i atrakcji, których w Muszynie nie brakuje. Szczególną ozdobą ogrodu jest barwne ptactwo sprowadzone z różnych zakątków świata oraz alpaki.

więcej

Żywe Ogrody

Znajdują się na terenie Ogrodów Tematycznych. Ogrody zamieszkują alpaki, rzadkie białe daniele, 22 gatunki egzotycznych ptaków i sosnowiórki (wiewiórki amerykańskie).

więcej

Park zdrojowy Baszta imienia Antoniego Jurczaka

Na terenie parku znajdują się ruiny zamku, dwie pijalnie wody mineralnej, siłownie plenerowe, boisko do gier zespołowych, kamienne plansze do gry w szachy, a także wiaty wypoczynkowe. Ludzie ceniący relaks mogą skorzystać z kąpieli słonecznych na plażach po obu stronach malowniczych kaskad wodnych na potoku Szczawnik. Przez park przebiega również ścieżka rowerowa, która łączy się z zielonym szlakiem prowadzącym na najwyższy szczyt wschodniego pasma Beskidu Sądeckiego - Jaworzynę (1114 m n.p.m.).

więcej

Park Kultury i Dawnego Rzemiosła

W skład kompleksu zlokalizowanego przy ul. Kity i Krzywej wchodzą Dwór Starostów Muszyńskich, dawny zajazd (obecnie muzeum) oraz Dom Garncarza. W tym ostatnim można zaznajomić się z różnym rzemiosłem dawnych muszyńskich mieszczan. Można tu także spróbować swoich sił w lepieniu przeróżnych naczyń z gliny. Całość dopełnia wspaniały ogród nawiązujący do tego, który był opisywany w starych dokumentach jeszcze za czasów dawnego Państwa Muszyńskiego.

więcej

Promenada spacerowa w Żegiestowie

Kuracjusze i turyści mogą spacerować deptakiem biegnącym zboczem góry w centralnej części kurortu. Przy promenadzie rozlokowane są altany wypoczynkowe, w których można zatrzymać się, a odpoczywając, delektować się kojącym śpiewem ptaków. Podczas spaceru warto skorzystać z ogólnodostępnych zdrojów wody mineralnej.

więcej

Drzewka miłości

Na terenie ogrodów zmysłów w Muszynie istnieje specjalna strefa zakochanych, w której można zasadzić własne drzewko miłości - symbol dobrobytu, szczęścia i rozkwitającej miłości na kolejne wspólne lata zakochanej pary!

więcej