Współfinansowane przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Strona internetowa Strefy turystycznej wykonana w ramach projektu
„Poznajemy atrakcje kulturowe i przyrodnicze pogranicza.”
Dowiedz się więcej o projekcie
Przejdź do stopki

AquaVelo

AquaVelo

Rodzaj szlaku: rowerowy
Kolor: żółty (w Polsce), żółto-niebieski (na Słowacji) żółte znaki pionowe z logo szlaku na zielonym tle
Długość trasy: ok. 230 km
Maksymalna wysokość na szlaku: 1 049 m n.p.m.
Minimalna wysokość na szlaku: 216 m n.p.m.
Różnica wniesień: 833 m
Rodzaj nawierzchni: asfalt, drogi gruntowe, ścieżki


Przebieg trasy:
Trasa łączy miejscowości uzdrowiskowe pogranicza Polsko-Słowackiego Bardejovské Kúpele – Bardejov – Krynicę-Zdrój – Muszynę – Piwniczną-Zdrój – Szczawnicę – Vyšné Ružbachy –Starú Ľubovňu - Ľubovnianske Kúpele.

Opis trasy:
Trasa przebiega malowniczymi przełomami Popradu i Dunajca, przez najcenniejsze przyrodniczo i krajobrazowo tereny (parki narodowe i krajobrazowe) oraz obejmuje cenne zabytki architektury drewnianej, pijalnie i samowypływy wody mineralnej. Daje możliwość rekreacji osobom o różnych możliwościach wysiłkowych i zainteresowaniach.


Aplikacja na smartfony dla trasy AQUAVELO, została przygotowana w ramach realizacji projektu. pn. „Uzdrowiska pogranicza polsko-słowackiego jako rozpoznawalny w skali Europy obszar realizacji turystyki zdrowotnej- etap I - budowa pętli rowerowej łączącej miejscowości uzdrowiskowe Doliny Popradu”. Pozwala ona każdemu użytkownikowi trasy rowerowej na pobranie informacji o jej przebiegu, parametrach, odległości do najbliższej miejscowości, obecnie mijanej „atrakcji” wraz z jej opisem, odległości do najbliższej wypożyczalni. Pozwala także zaplanować trasę, poprzez pełną informacje o poszczególnych odcinkach ich długości, stopniu trudności.

Aplikację można pobrać KLIKAJĄC TUTAJ.

Warto wiedzieć:

Wyruszając rowerem w tę trasę z zamiarem podróży na Słowację trzeba wyposażyć się w kaski i kamizelki odblaskowe, gdyż jest to niezbędny wymóg po słowackiej stronie.