Biwak polsko-słowacki na Kralovej Studni

Materiał archiwalny:

27 września dwudziestu uczniów  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynie i dwudziestu uczniów Zakladnej Szkoly  w L’ubotinie uczestniczyło w rajdzie pieszym na Kralovą Studnię.  Rajd odbył się w ramach mikroprojektu „Poznajemy atrakcje kulturowe i przyrodnicze pogranicza” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz  budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Interreg Polska- Słowacja 2014-2020.

Przy pięknej pogodzie uczestnicy rajdu mogli spacerować szlakiem Muszyna-Wojkowa- Lenartov i podziwiać  przepiękne jesienne panoramy Beskidu Sądeckiego i Cergova. Młodzież została  zapoznana z atrakcjami znajdującymi się na trasie rajdu oraz z zasadami poruszania się na obszarze chronionym i rozbijaniem bezpiecznego biwaku. Rajd uatrakcyjniała rywalizacja drużyn polskich i słowackich. W ramach zajęć edukacyjnych uczniowie musieli udzielić pierwszej pomocy rannemu koledze ze złamaną nogą i przetransportować go. Dzieci musiały także wykazać się odwagą i wyjść na wieżę po skarb, poradzić sobie z rozbijaniem i składaniem namiotów, z oznakowaniem swojego obozu totemami, a także musiały poradzić sobie z określaniem kierunków na mapie i  sprawnym rzucaniem do celu. Dużo uśmiechów, zabawy i przyjacielskiej atmosfery towarzyszyło wspólnemu biwakowaniu.

Nie możemy się już doczekać na następną wspólną imprezę -  w październiku będzie to Biatlon w L’ubotinie. Do zobaczenia!!!

Data publikacji: 27.09.2017 r.

Zdjęcia w albumie