Park linowy dla dzieci

Położony jest na 20 ar obszarze w północno-wschodniej części Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie. Decydując się na przejście trasą parku linowego, dzieci muszą pokonać 11 wieżyczek, które są początkiem lub końcem odcinków z przeszkodami o różnym stopniu trudności.

Trasę rozpoczyna się odcinkiem o nazwie "Pająk", polegającym na wdrapaniu się po pionowej siatce z lin w górę. Następnie trzeba przedostać się przez  "Bagno", czyli zapadającą się siatkę. Po pokonaniu bagnistego odcinka, należy przejść przez  kilkumetrową rurę, będącą tzw. "Chomikarnią". Po bliskim spotkaniu z chomikami trzeba skoczyć  na pomost poręczowy i  przedostać  się na skrzynki, które  można pokonać  trzymając się pionowych lin.  Aby przebyć całą trasę należy jeszcze przejść przez "Lwie obręcze", "Niedźwiadka", "Tunel wiewiórki", "Kacze łapy" oraz "Nietoperze". Ostatnią przeszkodą jest pokonanie strachu i zjazd tyrolski na 20 metrowej linie w dół.

Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy w parku czuwają wykwalifikowani animatorzy. Bezpieczeństwo gwarantują również rozciągnięte siatki zabezpieczające oraz piaskowe podłoże pod "tyrolką". Cała trasa liczy 70m długości i poprowadzona jest 1,5m nad ziemią. Jednocześnie w parku może przebywać 20 dzieci w wieku od 3 do 13 lat.

Tagi

ZDJĘCIA: