Żegiestów dla Niepodległej!

Pod tym hasłem w dniu 11 listopada 2018r zorganizowano w naszej miejscowości obchody 100-lecia odzyskania  przez Polskę niepodległości. O godzinie 14:30 w kościele parafialnym pw. Św. Anny odprawiona została Msza Św. za ojczyznę. Dzieci w historycznych strojach, patriotyczne pieśni śpiewane przez chór kościelny oraz kazanie ks. proboszcza K. Dynarowicza przypominały o doniosłości narodowego święta. Po nabożeństwie, z flagami i śpiewem,  przemaszerowano do remizy na Wieczornicę Patriotyczną.

W pięknie udekorowanej, choć nieco ciasnej sali, rozpoczęto polonezem odtańczonym przez najmłodsze dzieci, w wywołujących powszechny zachwyt, specjalnie na tę okazję uszytych,  strojach szlacheckich. Przedstawienie, brawurowo odegrane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żegiestowie, nawiązywało do zdarzeń związanych z utratą i odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczestnicy  włączyli się w śpiew pieśni patriotycznych. Dreszcz emocji towarzyszył im podczas wspólnie odśpiewanego Mazurka Dąbrowskiego.  

Potem był jubileuszowy tort w kształcie flagi oraz tradycyjny polski bigos i regionalne placki. Na zakończenie w niebo poleciały kolorowe fajerwerki.

Dziękujemy Wszystkim, który przyczynili się do zorganizowania tej pięknej uroczystości.

Tagi

ZDJĘCIA: