Współfinansowane przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Strona internetowa Strefy turystycznej wykonana w ramach projektu
„Poznajemy atrakcje kulturowe i przyrodnicze pogranicza.”
Dowiedz się więcej o projekcie

Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy Dolinami Muszynki i Kryniczanki

Sobota, 18 sierpnia 2018 15:00
Muszyna

Rajd ma charakter rodzinnej wyprawy - od wnucząt do dziadków - po trasie ścieżki rowerowej prowadzącej przepięknymi okolicami od Muszyny do Krynicy Dolnej wzdłuż rzek Muszynki i Kryniczanki.
Uroczysty start o godzinie 15 z placyku przy zdroju pod Basztą nad Muszynką (punkt numer 1 na mapie) z punktem docelowym w Krynicy Dolnej (punkt 2 na mapie) oraz zakończeniem na placu zabaw w Podjastrzębiku (punkt 3 na mapie).
Rajd składa się z dwóch etapów:
• Etap 1 Sokoliki – etap obowiązkowy, liczy 2.5 km i biegnie od punktu startu do placu zabaw w Podjastrzębiku. Wszyscy, którzy go ukończą, otrzymują tytuł „Sokolik” i specjalny znaczek oraz zielony stempel na ręce.
• Etap 2 Orlęta – etap dobrowolny, liczy w sumie 6 km i biegnie od placu zabaw w Podjastrzębiku do Krynicy Dolnej i z powrotem na plac zabaw. Wszyscy, który go ukończą, otrzymują tytuł „Orlątko” i specjalny znaczek i czerwony stempel na rękę.
Zakończenie rajdu to wspólna zabawa, gry i konkursy, od godziny 16 dla maluchów i dorosłych na placu zabaw w Podjastrzębiku przy muzyce i grillu oraz mecz piłkarski młodych uczestników rajdu „Muszyna i Krynica kontra reszta świata”.
Specjalne nagrody dla najmłodszych i najstarszych uczestników rajdu oraz największych rodzinnych zespołów. Przypominamy o obowiązkowych kaskach dla młodych uczestników rajdu, zarówno jadących samodzielnie, jak i na siodełkach rowerów rodziców.
Organizatorzy rajdu: Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny oraz Jarosław Kempa, radny z osiedla Grunwaldzka i zarząd Osiedla Grunwaldzka. Opiekę medyczną sprawuje firma eRmed.
Z A P R A S Z A M Y