Fundacja Rodzice Dzieciom świątecznie

Wiele twórczych i artystycznych wydarzeń związanych z działalnością muszyńskiej Fundacji miało miejsce w ostatnich miesiącach roku 2019, a szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Zaangażowanie rodziców i chęć włączania się w życie społeczeństwa widoczne były podczas pierwszych artystycznych warsztatów, jeszcze w adwencie, podczas których wykonywane były kartki świąteczne dla samotnych mieszkańców parafii p.w. Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie, a także przyjaciół i dobrodziejów tej małej wspólnoty. Ponieważ technika scrapbooking-u, znana jest  podopiecznym Fundacji z wielu poprzednich działań, tworzenie kartek było czystą przyjemnością. Współpraca z Caritas od lat zaznaczona jest małymi inicjatywami, którym towarzyszy wielkie serce ze strony Fundacji.

 

Kolejne warsztaty były niezwykle radosne, a to za sprawą bajecznych krasnali, które stworzone zostały przez dziewczynki i chłopców uczestniczących w sobotnich spotkaniach. Tu w ruch poszły kolorowe skrawki materiałów, futerek i innych krawieckich dodatków.

Tu wprowadzona została nowa technika artystyczna, przy której pomoc rodziców okazała się niezawodna. Radośnie było spoglądać na małych twórców, którzy wychodząc uradowani

z parafialnej świetlicy tulili w swych kreatywnych rączkach  miękkie, zimowo-świąteczne maskotki.

 

Fundacyjnych rękodzielniczych akcentów nie zabrakło również podczas kiermaszu bożonarodzeniowego organizowanego 14 grudnia 2019 roku przez MGOK w Dworze Starostów. Drobiazgi wykonane własnoręcznie techniką decoupage, świąteczne szopki

z kory, koronkowe aniołki, bombki i inne drobiazgi wędrowały w świat bliski i daleki, zostawiając dla Fundacji moc gorących życzeń na czas Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy Rok.

 

Radośni wszystkimi ciepłymi słowami, odwzajemniamy  piękne życzenia, a Panu Burmistrzowi doktorowi Janowi Golbie serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro i całoroczną pomoc  wspierającą nasze fundacyjne inicjatywy.

Tagi

ZDJĘCIA: