Fundacja Rodzice Dzieciom na Szlaku Rzemiosła Małopolski

W niedzielne, pogodne popołudnie, 25 sierpnia 2019 roku podopieczni Fundacji wraz z opiekunami odwiedzili Otwartą Pracownię na Szlaku Rzemiosła Małopolski w Łomnicy-Zdroju u pani Małgorzaty Polańskiej-Kubiak i jej rodziny.

Wraz z córką Marceliną, twórczyni poprowadziła niecodzienne warsztaty tkactwa artystycznego. Możliwość bezpośredniego zetknięcia się z  techniką tkania oraz  własnoręczne utkanie sówki, które mali twórcy zabrali  na pamiątkę do domu, było niezwykłym przeżyciem. Oprócz pokazu tkania gobelinów, podróżnicy  mieli okazję zobaczyć równie ciekawy proces tkania rękawic i czapek, a także wspólnie  utkać niezwykłą, dużą, kolorową pajęczynę z recyklingowych materiałów, która najpierw tworzona na łące, zawisła niczym klejnot  między drzewami.  Uczestnictwo w tym projekcie zorganizowanym przez Fundację Od Kultury, było dla małych twórców inspirującym wydarzeniem. Zaciekawieni, pokochali tworząc to, co bliskie naturze i ludziom dawnym...

Na szlaku spotkaliśmy Panią Zuzannę Długosz, przewodnika i animatora czasu wolnego, która wraz z synem Piotrem powracała z niecodziennych zawodów: „Spartan Race Junior”, odbywających się w Krynicy-Zdroju. Gratulujemy Piotrowi znakomitego IV miejsce i trzymamy kciuki za kolejne świetne wyniki. Mieliśmy też przyjemność spotkania z Lechem Krzysztofem  Łotockim – znanym polskim aktorem teatralnym i filmowym, który w filmie „Smoleńsk” wcielił się w postać Lecha Kaczyńskiego. Miłe to były spotkania i z pewnością na długo zapadną w naszej pamięci.

Fundacyjna „stacjonarna” pracownia buszowała wakacyjnym latem  w koralach, realizując ciekawe wydarzenie pod nazwą: „Koralowe lato”’ w parafialnej świetlicy u BŁ. M. T. Ledóchowskiej w Muszynie. Tak więc artystyczne zmagania trwają i rozkochują  w sobie dziewczynki i chłopców, chcących bliżej zaprzyjaźniać się ze sztuką.

Dziękujemy Twórcom, Pani Przewodnik i FUNDACJI OD KULTURY za zaproszenie na artystyczny szlak i możliwość pięknego, barwnie twórczego, pożegnania się z wakacjami.

 

                                                                                            Małgorzata Miczulska

          

 

Tagi

ZDJĘCIA: