Fundacja Rodzice Dzieciom finalizuje kolejny środowiskowy projekt.

W dniach 18-19 maja br. Grupa Teatralna Rodzice Dzieciom zaprezentowała kolejną bajkę

z dobrym przesłaniem. Były to: „Dary Czterech Wróżek”. Widowisko oparte na kanwie baśni Ewy Szelburg – Zarembiny, było zarazem finałem projektu: „Snuj się, snuj bajeczko”, współfinansowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. Zaprezentowane przedstawienie w sali widowiskowej parafii p.w. Bł. M. T. Ledóchowskiej w Muszynie zgromadziło zaproszonych gości, m. in. Burmistrza Muszyny, dra Jana Golbę, Proboszcza, ks. Franciszka Niemca , Dyr. MGOK w Muszynie p. Izabelę Bajorek, przedstawiciela Rady Miasta p. Lesława Drozda, a także dzieci, rodziców i wiernych sympatyków teatralnej grupy, którzy odznaczyli tym samym radosny udział w Święcie Rodziny. Zbliżające się święta mam, dzieci i ojców to czas radości, wdzięczności i pamiętania o najbliższych. To także momenty w życiu człowieka, które uczą szacunku i odnajdywania radości z obdarowywania innych. Tak jak to czynią od wielu lat rodzice z muszyńskiej Grupy Teatralnej. Fundacja Rodzice Dzieciom siłę więzi rodzinnych i środowiskowych nadpopradzkiej krainy podtrzymuje nie tylko przy okazji odznaczonych w kalendarzu świąt, ale  całorocznymi działaniami,  skierowanymi na wolontariacką pracę z dziećmi i młodzieżą.

Po bajce dzieci wręczyły swoim rodzicom upominki przygotowane podczas sobotnich warsztatów artystycznych. Dzieci również otrzymały smaczne podarki. Zarówno sobotnie, jak

i niedzielne spotkania okazały się  spotkaniami odległej baśni z rzeczywistością i momentami, które jak dobre wspomnienia zapadają w sercach nie tylko widzów, ale również aktorów.

Grupa Teatralna serdecznie dziękuje Burmistrzowi Muszyny za dofinansowanie działań związanych z realizacją projektu: „Snuj się, snuj bajeczko” i Miejsko Gminnemu Ośrodkowi Kultury za pomoc techniczną w realizacji przedsięwzięcia.

Małgorzata Miczulska - Fundacja Rodzice Dzieciom

Tagi

ZDJĘCIA: