Podsumowanie październikowej akcji krwiodawstwa

W niedzielę 28 października chętnych do oddania krwi w Muszynie nie brakowąło.Już od wczesnych godzin porannych zbierali honorowi dawcy krwi. W sumie zgłosiło się 36 wolontariuszy z czego aż 29 oddało krew. Można to uznać za imponujący wynik zważywszy na wzmorzony okres różnych infekcji i zachorowań.

Pani Celina Pancerz Koordynator Odziału Terenowego w Nowym Sączu, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie tak podsumowała akcję:

Akcje Honorowego Dawstwa Krwi organizowane w Muszynie, są zawsze ogromnym wsparciem dla czekających na ten dar pacjentów. Na muszyńskich krwiodawców zawsze możemy liczyć, nawet w okresie wzmożonych infekcji, każdy kto czuje się zdrowy przychodzi i stara się zasilić Bank Krwi w ten niezastąpiony, życiodajny płyn, za co jesteśmy im bardzo, bardzo wdzięczni. Dziękujemy również organizatorom akcji za pełen profesjonalizm w przygotowaniu i zorganizowaniu akcji. Współpraca z organizatorami w Muszynie to czysta przyjemność i dlatego tak chętnie wracamy do Muszyny pobierać krew bo jesteśmy pewni, że zawsze Pan Burmistrz dr Jan Golba stworzy nam i krwiodawcom wspaniałe warunki, za co mu serdecznie dziękujemy.

Tagi

ZDJĘCIA: