Popradem płynie bajka…

Wakacje toczą się swoim radosnym, swobodnym tempem, przywołując jeszcze tak niedawne zdarzenia ze szkolnych ławek. Dzieci i młodzież oddają się uciechom wspólnych spotkań, zabaw, wycieczek. Nie brakuje śmiechu i żywiołowości. Niepokorne myśli  zapraszają także miłe chwile, spędzone wspólnie, rodzinnie, nad popradzkim brzegiem,

u progu wakacji, kiedy to Fundacja Rodzice Dzieciom zorganizowała radosną imprezę plenerową, pełną rozmaitych niespodzianek muzycznych, wokalnych i tanecznych, skierowanych szczególnie do najmłodszych.

Tradycją już jest, że pierwszy miesiąc lata odznaczają aktywni rodzice właśnie wspólnym piknikiem,  odbywającym się  zwykle na „Nadpopradziu”, w poszumie fal i cichości tego zakątka Muszyny, gdzie 6 lat temu narodził się amatorski teatr rodziców, pasjonatów. Pokochali bajki, bo z miłości do swoich dzieci chcieli tworzyć Im chwile niezwykłe, uwite podarkami wypływającymi prosto z serca- bajkami. Niepozorne, niezaradne, śmieszne, nieprzewidywalne, ale nade wszystko szczere. Pierwsze sceny, które zapadły w sercach dzieciom wtedy, przed sześciu laty, dziś przywołują nieskrywany uśmiech. Rodzicom-aktorom również.

Także i ostatniemu radosnemu piknikowi towarzyszyła sceniczna niespodzianka. To „Calineczka”, porwała  w świat bajki dzieci, a dorosłym przywołała wspomnienia dawnych lat, kiedy baśniowe historie wiodły po szczęśliwych krainach wyobraźni i pozwoliły wraz

z bohaterami szukać dobrego zakończenia. Rodzicielski teatr od początku istnienia skierowany jest na tworzenie widowisk z dobrym przesłaniem. I to się udaje. Mocni dobrym słowem płynącym z otoczenia, rodzice przemierzają kolejne scenariusze, szukając tego… kolejnego.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim sympatykom i sponsorom teatralnych działań, a szczególnie Burmistrzowi Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna – dr. Janowi Golbie. Kwota kilku tysięcy przekazana na realizację projektu: „Popradem płynie bajka”, wzbogaciła teatr w profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy. I to kolejne dobre zakończenie jednej ze scen bajki, którą tym razem pisze życie… Dziękujemy.

Małgorzata Miczulska – Fundacja Rodzice Dzieciom

Tagi

ZDJĘCIA: