Muszyna walczy w konkursie o 100 000 zł na działania proekologiczne

Konkurs  EKO HESTIA SPA to wspólne przedsięwzięcie Grupy ERGO Hestia (jednocześnie fundatora nagrody głównej w konkursie) oraz Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP.  W swoich głównych założeniach konkurs ma promować najciekawsze projekty, pomysły i  inwestycje o charakterze proekologicznym, mające wpływ na ochronę środowiska. Główną nagrodą jest 100 000 zł na dalsze działania proekologiczne, oprócz tego 3 gminy otrzymają od Grupy ERGO Hestia wsparcie doradcze oraz roczne ubezpieczenie w zakresie ochrony środowiska.

Do tegorocznej edycji konkursu, uwzględniającej działania polskich uzdrowisk w latach 2011-2016, przystąpiło 9 uzdrowisk. Kilka z nich brało również udział w pierwszej odsłonie konkursu, rozszerzając swoje aktywności na nowe sfery (Busko Zdrój, Szczawnica, Solec Zdrój, Sękowa czy Rabka Zdrój ), inne wzięły w nim udział po raz pierwszy (Lądek Zdrój,  Ustroń, Polanica Zdrój czy Muszyna). Komisja Konkursowa, w której znaleźli się przedstawiciele głównych pomysłodawców i organizatorów, została – podobnie jak miało to miejsce rok temu – poszerzona o doświadczonych naukowców.  Pani prof. Alicja Kicińska związana jest na co dzień z Katedrą Ochrony Środowiska w Wydziale  Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska  Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prof. Bogusław Sawicki reprezentuje z kolei Katedrę Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.  

Kolejnego laureata  konkursu powinniśmy poznać już niedługo, bowiem decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona podczas XXVI Kongresu Uzdrowisk Polskich w Wysowej-Zdroju na początku października br.

Więcej o informacji o konkursie znajdziesz tutaj >>

 

Tagi