Smacznie, zdrowo, kolorowo

Pod takim hasłem, Fundacja Rodzice Dzieciom z Muszyny, organizuje dzieciom i młodzieży kolejny cykl wakacyjnych warsztatów kulinarno-sportowych, wspartych finansowo przez Coca-cola HBC Polska, w ramach edycji projektu: „Wolontariat-To mnie rusza!”

Warsztaty na starcie, zrealizowane w pierwszej połowie lipca 2017 roku, to  kulinarne działania, wprowadzające najmłodszych w świat słodkich wypieków od strony praktycznej. „Smaczne” edukowanie miało miejsce, tradycyjnie, w świetlicy parafii M. T. Ledóchowskiej. Był pomysł, plan, działanie i efekt. Ten ostatni, niezwykle słodki i kolorowo kuszący. Każdy z etapów dostarczył mnóstwa radości zarówno dziewczynkom i chłopcom w wieku od 4 do 18 lat, jak również rodzicom działającym przy fundacji, sympatycznie i profesjonalnie włączającym się w zabawę.

Sprzęt kuchenny spełniał wszelkie oczekiwania i spiżarnia była pełna, toteż, gdy w dłoniach małych kucharzy pojawiły się przepisy, praca ruszyła na całego. Stanowiska powstały w mig, dziewczęta i chłopcy dobierali się w grupy i działając zgodnie przygotowali smaczne, słodkie wypieki. Królowały muffinki i ptysie, ale równie dużym powodzeniem cieszyło się „stanowisko z omletami”, gdzie królowała męska część kucharczyków.

Przed uczestnikami otwierały się tajniki sztuki kulinarnej, chociaż tej najprostszej, to jednak, ważnej na początku kuchennej przygody, którą być może ktoś z nich wybierze. Organizatorzy chcieli, aby mali szefowie zasmakowali w przygotowywaniu smacznych, niewyszukanych wypieków, aby już na tym etapie swego życia zmierzyli się z nieprzeniknionym światem kuchni.  I pomysł się udał. Bo oprócz wypieków na wakacyjnym stole cukier  puder sypał się uśmiechem a optymizm i radość napędzały słodko, twórcze działanie.

A my, podążając za myślą Konfucjusza: „ Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”, przemycajmy  naszym dzieciakom chwile, podczas których bawiąc się – będą się uczyć.

 

Tagi